מיתוסים ועובדות על BPH (גידול שפיר של בלוטת הערמונית)

755
brizo-mob-button

מה נכון על בלוטת ערמונית מוגדלת

גידול שפיר של בלוטת הערמונית יכול לגרום לבעיות במתן שתן. אם אתה סובל מBPH חשוב שתדע להבדיל בין מיתוסים לעובדות על מנת שתוכל לבחור בטיפול המתאים ביותר עבורך.

מיתוס: BPH קשור לסרטן הערמונית

עובדה: BPH הוא מצב לא סרטני, אך לעיתים התסמינים הראשוניים של BPH מזכירים את אלו של סרטן הערמונית.


מיתוס: ככל שבלוטת הערמונית מוגדלת יותר הסימפטומים יותר חמורים

עובדה: גודלה של בלוטת הערמונית שלך לא בהכרח קשור לחומרת התסמינים. לחלק מהגברים יש בלוטת ערמונית גדולה אך סובלים מעט מתסמינים בעוד לחלק יש גידול משמעותי של בלוטת הערמונית וסובלים מתסמינים רבים.

מיתוס: BPH קורה רק לגברים מבוגרים

עובדה: למרות שBPH יותר נפוץ אצל גברים מבוגרים, הוא יכול להתפתח אצל גברים בכל הגילאים. גיל 50 הוא הגיל הנפוץ ביותר להתפתחות BPH, אך הוא איננו קובע כי אכן יש בעיה.

מיתוס: BPH מוביל לעוד בעיות

עובדה: מחקרים מראים שBPH לא בהכרח גורם לבעיות נוספות בבלוטת הערמונית. BPH הוא בסה"כ גדילה שפירה של בלוטת הערמונית הנגרמת מעודף ייצור של ההורמון הגברי טסטוסטרון.

מיתוס: אינך יכול לעשות דבר על מנת להקל על התסמינים של BPH

עובדה: יש מספר דרכים בהן ניתן להקל על תסמינים של BPH. בחלק מהמקרים מספיק שתפחית בשתיית משקאות משתנים כמו משקאות המכילים קופאין ואלכוהול, תפחית במזונות עתירים בשומן והימנע מסוגים מסוימים של תרופות.

מיתוס: בBPH תמיד צריך לטפל בטיפול רפואי

עובדה: אם אובחנת כסובל מBPH אך אינך סובל מתסמינים מעיקים, אינך זקוק לטיפול. אם אתה כן סובל מתסמינים כמו דחיפות במתן שתן או ירידה בעוצמת זרם השתן יש מספק טיפולים העומדים לרשותך.

מיתוס: ניתוח כירורגי ל BPH מונע סרטן בבלוטת הערמונית

עובדה: זהו מיתוס כיוון שבניתוח ל BPH מטופל רק החלק הפנימי של בלוטת הערמונית בעוד סרטן הערמונית לרוב מתפתח בחלק החיצוני.

מיתוס: קיום או אי קיום יחסי מין משפיע על בלוטת הערמונית

עובדה: אין עדות לקשר בין קיום יחסי מין ל BPH

אין לראות במידע זה תחלופה להתייעצות עם רופא.

חושב שאתה סובל מבעיית ערמונית? בחן את עצמך!

מעוניין לקבל את הניוזלטר שלנו? מלא את פרטיך עכשיו

"בלילה הבעיות עם השתן כמעט נעלמו ואפילו שגרת היום שלי השתפרה. ערמונית בריאה בגיל 61, וכל זה לאחר שימוש של מספר חודשים בבריזו. העזרה מורגשת."

"לאחר חודשיים של נטילת בריזו בישר לי האורולוג שהערמונית שלי חזרה לגודל תקין, הייתי חשדן לאחר שימוש בתוספים אחרים אך אני מאוד מרוצה מהתוצאה"

"התחלתי להשתמש בבריזו לפני כששלושה חודשים בעקבות התעוררות תכופה בלילה כדי ללכת לשירותים. לאחר כחודש של נטילה מסודרת של תוסף התזונה בריזו, ירדה כמות הפעמים שאני הולך לשירותים בלילה לפעם אחת בממוצע, בדרך כלל לקראת 4 בבוקר. הקלה אמיתית"

"אחרי אינסוף ביקורים אצל הרופא ומספר רב של תרופות אותן צרכתי ללא הצלחה השתמשתי בבריזו. מאז אני כמעט ולא קם לשירותים בלילה ויכול להחזיק גם מספר שעות במהלך היום."

0